Celntniecība, Remontdarbi Par izdevīgām cenām!

 



1. PAMATNES SAGATAVOŠANA
Pamata virsmai, uz kura mēs gribam likt plāksnes, jābūt izturībai no 35 līdz 60 kg/m2- atkarīgi no izvelēto flīžu veida. Pamatam jābūt izlīdzinātam, sausam, labi attīrītam, bez tapešu, krāsas paliekām, attīrītam no putekļiem, nedrīkst būt taukains. Sagatavojot pamatu flīžu līmēšanai vajag: pārbaudīt vai siena ir taisna un vertikāla, gadījumā ja ir kādi padziļinājumi vai nelīdzenumi vairāk par 1 cm uz 1 m nogriežņa vajag tos izlīdzināt izmantojot šim mērķim apmetumu. gadījumā ja flīzes tiek liktas uz „vecā” pamata, vajag notīrīt visus brīvos, kustošos apmetuma gabalus, kā arī visādus netīrumus utt. gadījumā ja ir taukains pamats, vajag noņemt apmetuma slāni un uzlikt jaunu. Gadījumā ja flīžu likšana ir uz viegla siltināmā materiāla(putuplasts), pirms tam vajag paredzēt stiprinājumu ar tērauda sietu un sietu nostiprināt ar divreiz vairāk skrūvēm uz doto virsmu, nekā standartā. Liekot flīzes uz koka pamata, vajag atbilstoši izturīgu apmetuma slāni uz pamata vai var pielietot tērauda tīklu, stiprināt pie koka ar naglu palīdzību, pēc tam uzlikt apmetuma slāni. Naglu daudzums izmantotais tērauda tīkla uzstādīšanai ir atkarīgs galvenokārt izmantojamo flīžu daudzuma. Vidēji tiek izmantots no 25 līdz 30 stiprinājumiem uz 1 m2.

2. PAMATA GRUNTĒJUMS

Gadījumā kad flīzes izmanto iekšdarbiem virsma nav jāgruntē, var uzreiz līmēt flīzes uz sagatavoto virsmu. Ja tiek flīzēta fasādes daļas, vēlams gruntēt virsmu ar atbilstošu grunti. Grunti vajag uzklāt izmantojot otu.

3. FLĪŽU LIKŠANAS PLĀNOJUMS

Flīžu likšana jāsāk no stūra elementiem, pēc tam no durvju vai logu ailes augšdaļas, pēc tam izrēķinot flīžu izmērus(šuvju izmērus) atmērīt pirmo apakšējo flīžu joslu. Pirmo flīžu rindu nolīmeņot ar līmeņrādi, latu jeb citiem mērinstrumentiem. Lai iegūtu labu, kvalitatīvu vizuālo efektu flīzes iepriekš jāizliek no dažādiem iepakojumiem, sajaucot, izveidojot rakstu un pēc tam flīzēt.

4. FLĪŽU LĪMĒŠANA

Ārējie montāžas darbi jāveic sausā laikā, bez lietus, ar gaisa temperatūru +5 līdz apmēram +25 grādiem. Montāžas darba laikā un pēc tam uz diennakti vajag aizklāt visu būvējamo laukumu ar atbilstošu ūdensnecaurlaidīgu materiālu pirms atmosfēras laika maiņām. Visi darbi jāveic kārtīgi, nesmērējot flīzes. Pirms flīžu līmēšanas iesākšanas vajag sagatavot elastīgo līmi , 10 kg līmei pievieno apmēram 3 l ūdens un maisām apmēram 2 minūtes, tiek iegūta viendabīga, bieza masa. Pēc tam jāatstāj līme 10 minūtes uzbriešanai, atkal samaisīt. Aizmugurējo flīzes daļu pirms līmēšanas vajag notīrīt ar speciālu drāts birsti, lai nebūtu gluda. Pamatvirsmu var sagatavot, noklājot ar atšķaidītu līmi, ja siena ir gluda- izmantojot otu. Iepriekš sagatavoto līmi uzklājam uz sienas vai uz flīzes aizmugurējās daļas ar roboto špakteli. Flīzes iesakām likt no kreisās uz labo pusi, atcerieties, ka flīzes jāliek no dažādām kastēm, lai iegūtu vēlamo efektu uz visas virsmas. Līmējot flīzes mājas ārpusē ir ļoti svarīgi, lai flīzes būtu stipri un maksimāli stingri pielīmētas pie sienas, ja flīze pielīmēta nepareizi 5 min laikā var izlabot kļūdu. Noflīzējot pirmo kārtu, līmenī, var līmi likt uz sienas no 2 līdz 4 nākošajām flīžu kārtām. Flīžu piegriešana pēc vajadzīgiem izmēriem veicama ar speciālo flīžu betona griežamo zāģi no kreisās puses. Atkarībā no flīžu veida šuvēm izmanto speciālos flīžu distancerus, kurus var izņemt apmēram 30 min pēc flīzēšanas darbiem. Gadījumos kad tiek izmantoti flīžu veidi- akmeņi OVAL, CYKLOP, TATRY iesakām plānot tā, lai šuvju virsma būtu maksimāli mazāka.

5. ŠUVJU AIZPILDĪŠANA (FŪGOŠANA)

Šuvju fūgošana (aizpildīšana) vienmēr ir jāsāk no augšas uz leju. Šuvju aizpildīšanai vajag sagatavot masu , kurai jābūt biezai, lai saņemtu tā saucamās „slapjās zemes” konsistenci. Masai jābūt biezai, lai varētu izmantot speciālo darbarīku(fūgas pistoli). Mazās šuvēs masai jābūt nedaudz šķidrākai lai to varētu labāk iepildīt. Pēc darba pabeigšanas vajag notīrīt flīzes, bet tikai tad kad šuvju masa ir apžuvusi, ar otu un birsti. Izvēloties šuvju krāsu vajag skatīties pēc flīžu krāsas. Pie gaišām flīzēm – gaišus, pie tumšām – tumšus. Iesakām izmantot šuves baltā, smilšu un pelēkā krāsās.

6. IMPREGNĒŠANA

Ja akmens flīzes ir izmantotas objekta ārpusē, tad tās ir jāimpregnē, lai iegūtu izturību atmosfēras maiņām, lai flīzes varētu saglabāt tīras(vieglāk nomazgāt). Iekšējo sienu impregnēšana obligāti nav vajadzīga. To var darīt pēc vēlēšanās(vieglāk saglabāt tīras flīzes),bet obligāti ir jānodrošina ventilācija, impregnatora smaržas dēļ. Šuvju impregnēšana ir jāveic pēc šuvju ielikšanas. Impregnēšana jāveic ar otas palīdzību vai izsmidzinot. Pirms impregnēšanas jāizdara izmēģinājums uz nelielas platības, lai pārbaudītu vēlamo efektu.

7. KOPŠANA
Flīzēm nav vajadzīga īpaša kopšana, bet pēc vairākiem gadiem ir vēlama atkārtota impregnēšana, lai atsvaidzinātu flīzes un uzlabotu ārējo izskatu. Ņemot vēra flīžu specifiku, laika gaitā uz virsmas var parādīties baltas nogulsnes(pēc 3 gadiem). Tas tā var būt, jo tas rodas atmosfēras nokrišņu rezultātā. Nogulsnes var notīrīt ar speciāli līdzekli, pēc tam būtu vēlams impregnēt. Flīžu līmēšanai var izmantot citu izgatavotāju līmes, bet jāseko lai tehniskie parametri atbilstu prasībām t.i.: augsta elastība, aukstuma izturība, karstuma izturība, atbilstoši sagatavota pamatne. Visi flīzēšanas darbi jāpilda balstoties uz iepriekš aprakstītām instrukcijām, ka arī vispārpieņemtiem celtniecības būvnoteikumiem.
Komentāri (0)  |  2010-12-20 19:47  |  Skatīts: 1174x

Atpakaļ